fbpx

Veliaht Akademi

Deniz Çağla Gençtürk

Bir 9 kasım sabahı İzmit’te dünyaya geldi. İlköğrenimini Özel Seymen Koleji’nde, ortaokul ve liseyi Kocaeli Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon üzerine yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans tez konusunu “Aile Şirketleri’nin büyümesi ve kurumsallaşması” üzerine hazırlamasını isteyen danışman hocasına önce itiraz edecek, yıllar sonra ise teşekkür edecekti.

Tezinin tamamlanması ile birlikte mevcut aile şirketlerinde yönetici olarak görev aldı. Tam 10 yıl proje ve inşaat üzerine faaliyet gösteren aile şirketini yöneterek eğitim bilgilerini gerçek hayat tecrübesi ile harmanlama şansına erişti. Daha sonra kendi işini kurmak üzere Baltaş Eğitim Kurumu’ndan aldığı ‘ Dış Ticaret ‘ programı ile Forcebuilt adlı dış ticaret şirketini kurarak çeşitli ülkelere inşaat malzemeleri ve akabinde yoğun talep üzerine açığı fark ederek tavuk bacağı ihracatı gerçekleştirdi.

Deniz Çağla Gençtürk, iki çocuğunun dünyaya geldiği yıllarda çalışma hayatına bir süre ara vererek anneliğin tadına varmak istedi. Daha sonrasında çalışma hayatına tekrar kendi işi ile dönmek istediği için biraz sektör değişikliği de yaparak, franchise yöntemi ile ‘Gusto’ kadın giyim markasının bir şubesini İzmit’te açtı, 2 sene mağazayı işlettikten sonra karlı bir şekilde devretti.

Profesyonel iş hayatına özlem duymuş olacak ki tekrar özel sektöre döndü ve Akademi Hastanesi’nde “Kalite Uzmanı” olarak görev aldı. Kalitenin aynı zamanda eğitim ile sağlanabileceğine inandığından dolayı eş zamanlı Düzce Üniversitesi’nden almış olduğu formasyon programı ile eğitmenlik yapmaya başladı ve hastane personeline “Etkili iletişim ve beden dili” ile “Kalite” üzerine eğitimler verdi.

Özel sektörde bulunduğu yıllar boyunca hep eğitmenlik yapmak istediğini ancak bunun için fırsat bulamayıp hep ertelediğini fark etmiş olduğundan bu alanda yoğunlaşmaya karar verdi. Eğitim üzerine arayışa girdiğinde yolu ‘İTÜ Eta Vakfı Doğa Koleji’ ile kesişti. Kurumun kendine özgü programı t-MBA ( Teenager Management Business Administration ) ile liselere yöneticilik, girişimcilik, ekonomi, para ve finans, pazarlama, insan kaynakları, tasarım odaklı düşünme, sosyal medya yönetimi ve veri madenciliği gibi alanlarda eğitimler verdi.

Yine bir eğitim kurumu olan GBK Danışmanlık bünyesinde çeşitli kuruluşlara, Kocaeli Ticaret Odası ve Başsiad derneği üyelerine ‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’ eğitimleri verdi.

Deniz Çağla Gençtürk halen öğretmenlik yapmaya devam etmekte, ileri düzeyde İngilizce ve bilgisayar bilgisine sahip olup hobileri arasında dalış ve yelken baş sırada gelmektedir.